Konkurs „Innowacje dla Zdrowia 2014”

innowacje dla zdrowia 2014 1innowacje dla zdrowia 2014 2

Kapituła konkursu „Innowacje dla Zdrowia 2014” przyznała firmie HAMMERMED Medical tytuł laureata za piersiowo-brzuszny stentgraft wewnątrznaczyniowy Zenith T-Branch. Doceniono innowacyjność produktu, która ma pozytywny wpływ na efekty leczenie pacjentów oraz kondycję zdrowotną społeczeństwa.

W konkursie mogły brać udział firmy z innowacyjnymi koncepcjami, działaniami a także produktami wprowadzonymi na polski rynek w latach 2012-2014.

  Zgłoszenia były rozpatrywane w następujących kategoriach:

 • Edukacja i aktywizacja pacjentów
 • Profilaktyka
 • Zarządzanie placówkami opieki zdrowotnej
 • Innowacyjne leki
 • Innowacyjne technologie Medyczne
 • Rehabilitacja

Zenith T-Branch to najnowocześniejszy graft wewnątrznaczyniowy wszczepiany pacjentom z tętniakami aorty na odcinku piersiowym i brzusznym. Jego modułowa budowa pozwala idealnie dostosować się do anatomii aorty pacjenta.

Jedną z największych zalet graftu wewnątrznaczyniowego Zenith T-Branch jest jego dostępność dla chorego od razu po rozpoznaniu tętniaka, co istotnie zmniejsza ryzyko powikłań a także zgonów z powodu jego pęknięcia. Jest to produkt ratujący życie.

Endowaskularne leczenie tętniaków aorty brzusznej i okołonerkowych to o połowę mniejsze obciążenie dla pacjenta i dwa razy lepsze wyniki niż leczenie metodą otwartą.

Perły Medycyny 2013

23 listopada 2013 w Hotelu Gromada zostały wręczone nagrody Pereł Medycyny. Firma Hammermed - została wyróżniona dwoma statuetkami - Złotą Perłą w kategorii – „Dystrybutor artykułów medycznych, farmaceutycznych i kosmetycznych” , a także Brązową Perłą Medycyny w kategorii „Innowacyjność i nowoczesne technologie w medycynie”- za produkt Piersiowo-brzuszny stentgraft wewnątrznaczyniowy Zenith T-Branch.

Tegoroczna gala była już VII edycją konkursu, w ramach którego nagradzane są efektywnie zarządzane, oferujące produkty wysokiej jakości i gwarantujące dogodne warunki personalne zakłady opieki zdrowotnej i firmy działające na rynku medycznym.Laureatami konkursu są placówki i firmy branżowe, które poprzez reorganizację i modernizację, podnoszenie kwalifikacji personelu oraz właściwe metody zarządzania procesami i ponoszonymi kosztami zapewniają sprawność na wysokim poziomie pod względem leczniczym, administracyjnym i gospodarczym przy respektowaniu praw i obowiązków pacjenta i klienta.

Perły Medycyny 2009

perla0perla3perla2perla1

Zakończył się I Ogólnopolski konkurs Perły Medycyny, nagrody w postaci Perły eskulapa - rozdane.

Kapituła konkursu "perły medycyny" oceniała firmę HAMMERmed, występującą w kategorii "producent i dystrybutor artykułów medycznych". Członkowie kapituły którymi byli m in. Polskie Towarzystwo Lekarskie Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej, Naczelna Izba Lekarska, Polskie Stowarzyszenie Dyrektorów Szpitali przyznali firmie HAMMERmed srebrną statuetkę "Pereł Eskulapa".

Produkty zgłoszone do konkursu:

Kapsułka Endoskopowa PillCam – Given ImagingBalon żołądkowy BIB- AllerganStentgraft Aortalny Zenith- COOK MedicalMBL- COOK MedicalFusion system terapeutyczny do ECPW- COOK MedicalCzop do zamykania przetoki odbytu-Surgisis AFP-COOK MedicalIVF- zapłodnienie pozaustrojowe-COOK Medical

Oceniane były m.in: innowacyjność produktów (nowoczesne technologie, patenty, wzory użytkowe itp.); certyfikaty – w tym znaki jakości, rekomendacje i opinie ze świata medycznego.

perla

Innowacje dla Zdrowia 2009

Warszawa, 18 grudnia 2009 r. – Kapituła konkursu Innowacje dla Zdrowia 2009, wśród ponad 50 zgłoszeń wybrała 12 instytucji i podmiotów w całej Polsce, które mogą w sposób szczególny przyczynić się do zwiększania dostępu polskich pacjentów do innowacji w ochronie zdrowia. Przyznano 3 nagrody, 6 wyróżnień oraz 3 dyplomy uznania w 6 kategoriach.Statuetki i dyplomy zostały wręczone podczas tegorocznej gali "Sukces Roku 2009 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny", organizowanej przez czasopismo Menedżer Zdrowia i wydawnictwo Termedia.

Miło nam poinformować iż firma Hammermed została wyróżniona w kategorii- Innowacyjne technologie medyczneza aplikator do brachyterapii piersi Contura Multi-Lumen Balloon.

innowacje

Nasza dbałość o Wasze zdrowie została doceniona licznymi nagrodami.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
HAMMERMED Medical Polska Sp. z o.o. Sp. k.
 • ul. Kopcińskiego 69/71
  90-032 Łódź

 • Tel. (42) 639-10-10

 • Fax: (42) 639-10-20

 • e-mail: info@hammer.pl

 • www.hammer.pl

 • NIP: 728 280 08 37

Polecamy innowacyjne metody leczenia otyłości:

robot

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.pokonajotylosc.pl