Obok biurowców HammerMed przy ul. Kopcińskiego powstanie jeszcze jeden. Pierzeja ulicy powoli się domyka, a Łódź zyska kolejne wysokiej klasy biura.

HammerMed to łódzka firma zajmująca się dystrybucją produktów medycznych. Od niemal 25 lat działa także na rynku nieruchomości. Konsekwentnie rozbudowuje Centrum Biznesowe przy ul. Kopcińskiego. Początki inwestycji w tym rejonie sięgają 2009 r., kiedy rozpoczęła się renowacja dawnej fabryki wyrobów z dzianiny przy Kopcińskiego 73/75. Budynek był u progu śmierci technicznej, a efekt modernizacji imponuje do dzisiaj. Połączenie pofabrycznego budynku z nowoczesną zabudową spodobało się architektom, łodzianom i - co najważniejsze - najemcom. Inwestycja otrzymała tytuł "Modernizacja Roku 2010".

Idą za ciosem

Szybko tuż obok powstał kolejny nowoczesny biurowiec klasy A. Na wynajęcie w nim lokalu chętnych nie zabrakło. Kolejna inwestycja HammerMed to biurowiec przy Kopcińskiego 79. Tutaj do dyspozycji najemców zostały już tylko dwa ostatnie piętra. Firma idzie więc za ciosem. Przygotowała kolejny projekt - kawałek dalej w stronę al. Piłsudskiego, tuż za niewielkim budynkiem Urzędu Dozoru Technicznego, przy Kopcińskiego 89/91.

- Zaprojektowaliśmy budynek ośmiokondygnacyjny. Nawiązaliśmy wysokością do biurowca, który stoi na skrzyżowaniu marszałków i ośmiopiętrowego bloku mieszkalnego bliżej al. Piłsudskiego - opowiada inż. architekt Roman Staszewski, projektant biurowca. Inwestor planuje oddanie biurowca do użytku w 2018 r. Najemcy będą mieli do dyspozycji 8 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Ekofasada oraz elewacja wentylowana zabezpieczą przed nadmiernym nagrzewaniem i ochładzaniem. Duże okna pozwolą na pracę przy świetle dziennym. Oświetlenie LED oraz system oszczędzania wody i odzyskiwania ciepła to kolejne rozwiązania, dzięki którym koszty eksploatacji będą niewysokie.

Kopcińskiego mniej szczerbata

- To będzie bardzo nowoczesny i ekologiczny biurowiec. Zaplanowaliśmy tam m.in. panele fotowoltaiczne i naturalne materiały, na przykład granit - zapowiada Artur Staniaszek z HammerMed.

Marek Janiak, architekt miasta, cieszy się, że powstanie budynek tej wysokości, właśnie w tym miejscu. Al. Piłsudskiego i nawiązująca do niej ul. Kopcińskiego przyjęły się w Łodzi jako miejsca na wysokie biurowce. Zdaniem Janiaka nie narusza to architektonicznego ładu w mieście. Inwestycja cieszy go tym bardziej, że budynek będzie kolejnym krokiem do zamknięcia szczerbatej teraz pierzei ul. Kopcińskiego.

Cały tekst: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,20380114,nowy-biurowiec-przy-kopcinskiego-pierzeja-sie-domyka.html#ixzz4E5u0ZgDa