25 kwietnia 2019 roku Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej CSK UCK WUM, gościła światowej sławy specjalistę chirurgii naczyniowej prof. Gustavo S. Oderich z Mayo Clinic (Rochester, Minnesota, USA).

Wizyta profesora związana była z jubileuszem obchodzonym w Klinice – wykonano ponad 500 wewnątrznaczyniowych operacji tętnika aorty piersiowo-brzusznej za pomocą stent-graftu. W czwartek dr hab. Tomasz Jakimowicz wraz z zespołem wykonał dokładnie 542 operację tego typu w Klinice. Na sali operacyjnej, obecny był również prof. Gustavo S. Oderich, który był pod wrażeniem organizacji pracy i umiejętności całego zespołu.

Po zabiegu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prof. Oderich podziękował za zaproszenie, pogratulował zespołowi świetnych wyników oraz zwrócił uwagę jak ważne są zabiegi wewnątrznaczyniowe w leczeniu tętniaków aorty i dostęp do nowoczesnych technologii.

Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej prof. Arkadiusz Jawień podkreślił jak ważne jest prowadzenia badań przesiewowych, które mogą zminimalizować ryzyko pęknięcia tętniaka i zwiększyć szansę wyleczenia. Gratulując całemu zespołowi dodał: „to ogromna przyjemność, że możemy się poszczycić w Polsce takim ośrodkiem, jaki jest w Warszawie. To jest wielka korzyść dla naszych chirurgów, którzy mogą przyjechać do Kliniki prof. Sławomira Nazarewskiego i nauczyć się najnowszych technik. Klinika ta jest z punktu widzenia chirurgii naczyniowej pierwszym i najlepszym ośrodkiem w kraju.”

Klinice i zespołowi życzymy kolejnych sukcesów!